Сьогодні відійшла у вічність ціла епоха української політики – перший Президент України Леонід Макарович Кравчук, з яким особисто познайомився у далекому 1994 році.

Він був першим, а попереду бути найскладніше. Саме Леонід Кравчук зіграв провідну роль у здобутті незалежності і побудові основ української державності.

За час його президентства Україна набула основних рис незалежної держави: було затверджено Герб, Прапор і Гімн України, прийнято перші чотириста законодавчих актів, що закріпили основи отриманої незалежності. Були сформовані Збройні сили України і весь світ визнав Україну незалежною державою.

Пригадую розповіді Леоніда Макаровича, коли після його обрання Президентом України у колі однодумців починали все спочатку, коли не було жодної практики, досвіду – все з чистого аркуша паперу. Безперечно були й помилки, були й перемоги.

Назавжди запам’ятаю історії про події у Біловезькій Пущі, інші історичні зустрічі державної ваги, ситуацію навколо відмови Україною від ядерної зброї – тоді теж неабияку роль у цьому відіграли наші партнери, але це величезний масив для роботи аналітиків та істориків…

Леонід Кравчук назавжди залишиться у пам’яті мільйонів українців. Світла пам’ять великій людині.