В історію української культури повернуто постать світової української співачки Ольги Ястремської-Лепкої.

Спільно з державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі», родиною композитора Анатолія Кос-Анатольського та родиною Іванчуків повернули в історію української культури постать світової української співачки Ольги ЯстремськоїЛепкої, яка популяризувала спадщину Івана Франка у Відні, Берліні, Вінніпегу, Нью-Йорку піснями та музикою, які будувалися на його власних текстах.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив народний депутат України, голова «Батьківщини»на Львівщині Михайло Цимбалюк, який взяв участь у відкритті виставки.

Ольга Лепка-Ястремська золотий оперний голос Франкової Каліфорнії. Перша українська співачка меццо-сопрано, яка заспівала «Ой жалю, мій жалю…» Івана Франка у магістраті Нью-Йорка.

«Завдяки невтомному директору музею Івана Франка в Нагуєвичах Богдану Лазораку, його науковим співробітникам, відкрили виставку-сенсацію, присвячену забутій постаті Української Опери 1926-1956 рр., яка свідомо була стерта з української історії радянськими спецслужбами», – зазначив Михайло Цимбалюк.