Нинішній владі вигідно затягувати хід розслідування трагічної аварії, яка сталася минулого тижня на шахті «Степова», що біля Червонограду.

Комісія із розслідування трагедії, створення якої ініціювали у Кабінеті Міністрів України, запрацювала лише на… четвертий день після вибуху і загибелі восьми гірників.

Світовий досвід підтверджує, що експертні висновки щодо вибуху мали бути озвучені того ж дня, а у нашому випадку на перше засідання приходить лише три з п’ятнадцяти членів державної комісії… Цинізм нинішньої влади просто вражає…

Невже у чиновників немає відчуття відповідальності перед тими родинами, які втратили найдорожчих? Чи, можливо, у них дійсно відсутнє бажання якомога швидше дослідити причину катастрофи і покарати винних?
Кожен втрачений день ускладнює вивчення причини катастрофи – підвищення рівня метану в лаві знищує важливі сліди аварії, а шахта з дня на день може знову запрацювати.

Хоча мені видається, що винною в аварії на шахті «Степова» є власне українська влада усіх років Незалежності. Адже вугледобувна галузь нашої країни завжди була в занепаді, роботу шахтарів як не цінували, так і продовжують не належно оцінювати… Як результат – шахти не модернізовують, безпека роботи під землею мінімальна…

Практично весь Донецький вугільний басейн три роки як окупований незаконними терористичними організаціями і дивує те, що нинішня влада так і не запропонувала якісної програми розвитку шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну для того, щоб посилити енергонезалежність країни.

Пряма мова. Михайло Цимбалюк, Фейсбук, 6 березня 2017 р.