Український парламент минулого тижня вкотре правдами-неправдами проголосував за бюджет, який скерований не так на розвиток країни, як на те, щоб продовжувати утримувати її у стані керованого «економічного хаосу».

Питань до головного фінансового документу країни 2018 року є багато, чимало недопрацювань та помилок, які вже в минулому були зроблені. Але чиновникам наскільки байдужа доля звичайного українця, що бюджет голосували «галопом по Європах», аби вже за два тижні до новорічно-різдвяних свят мати спокій та вихідні…

У бюджеті наступного року посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат. Тобто, за законом «Про освіту» мінімальна зарплата вчителя повинна бути 9600 гривень, а з 2018 року – 11169 гривень. Проте цього не станеться. В уряді зазначають, що держбюджет не впорається з таким навантаженням одразу, тому зарплату педагогам будуть підвищувати поступово – до 2023 року.

Що стосується мінімальної пенсії, то її розмір з 1 липня збільшиться з 1373 гривні до 1435 гривень, а з 1 грудня – до 1497 гривень. Відтак зростання за рік становитиме 9%, а це розмір інфляції, закладеної в бюджет. А оскільки подорожчання продуктів, комунальних послуг впродовж року буде значним, то реальний розмір мінімальної пенсії за 2018 року навіть зменшиться.

В уряді тішаться, що наступного року суттєво зросте бюджетна підтримка аграрного сектору – на підтримку фермерських господарств передбачено мільярд гривень. А це лише 1/900 витрат бюджету і погоджуюся з фахівцями, що такі гроші ситуацію в агробізнесі країні не змінять. Викликає стурбованість і те, що на виплату академічних і соціальних стипендій у держбюджеті передбачено менше коштів, ніж у 2017 році. Втім, бюджетні витрати на діяльність глави держави та його адміністрації наступного року сягнуть понад мільярд гривень, а ця сума за останні вісім років зросла майже в десять разів.

Усі ці розрахунки й аналіз бюджетного документу оптимізму не додають – тим більше, якщо подивитися на те – як парламентарі ухвалювали цей Закон. За Бюджет-2018 проголосувало всього лише 188 депутатів із двох провладних фракцій, а інші голоси влада просто перекупила і добрала їх серед так званих «опозиціонерів». Знову бачимо, що Рада в нашій країні працює без коаліційної більшості – тим самим грубо порушуючи законодавство, але коли треба проголосувати «потрібний» для певного кола осіб документ – «хруні» знаходяться швидко. Не голосували за бюджет стагнації країни депутати від ВО Батьківщина» два голоси «за» дали народні обранці «Самопомочі».

На жаль, українські чиновники продовжують експериментувати над своїми Громадянами і виконувати обіцянки ніхто не збирається. На нас чекає непростий 2018 рік – не маємо права повністю розчаруватися, опустити руки, бо потім, ймовірно, вже не буде кому відбудовувати усе знищене…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», «ZAXID.net», 13 грудня 2017р.