Я не буду вітати школярів та студентів з цим «святом», оскільки з власного досвіду пригадую, що «останній дзвоник» навесні – значно більш святкова подія, ніж «перший» – восени 🙂

Та й взагалі, якось надто багато в цьому словосполученні «День знань» – радянського архаїчного пафосу, казенщини і формалізму. Таке свято могло б мати місце сто років тому, але не сьогодні, коли людина за один день отримує більше інформації, ніж раніше за все своє життя. Мова йде радше про «мить знань», про постійне і безперервне пізнання світу.

Але сьогодні я хочу сказати про дещо інше. Я хочу попросити вас про таке просте й очевидне: ВЧІТЬСЯ! Це вкрай важливо. В сучасному світі, у всіх розвинених державах, зараз створився справжній позитивний культ знань.

Вчення – це шлях до особистої самореалізації та до самореалізації країн, націй і спільнот. Освічена, ерудована людина – норма сучасного модернового світу.

В світі вже давно не промисловість і не ресурси є головною стратегічною цінністю. Людина та її знання, інформація – це головне, основне і визначальне.

У нас чудовий історичний бекграунд для знань. Адже Україна завжди була мудрою державою. У нас ще в середні віки була, можливо, найбільша у Європі бібліотека і найліпші університети.

Гетьмани України – це не якісь там літературні «зарізяки», а освічені, вчені, мудрі люди, які закінчували Києво-Могилянську академію, знали класичні мови, писали поезії та філософські трактати. Гетьман Іван Мазепа вів переговори з Карлом XII шведською мовою – особисто, без перекладача!!!

Сучасним світом рухають освіта і наука. Наші кращі студенти сьогодні працюють в Кремнієвій долині в США, в Google, в Facebook, в Apple. Ми – розумні! Це – не мантра, це – реальність.

І за будь-яких обставин, наш майбутній прорив, наш успіх, наша перемога – це знання і технології. Наш майбутній успіх це – ви! Вчіться!!!