Українська влада, попри наявність чіткого алгоритму дій, неефективно бореться з коронавірусною інфекцією. Про це напередодні в ефірі телеканалу «Україна24» повідомив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Політик нагадав, що 20 жовтня парламент дав інструмент, ухваливши постанову Верховної Ради про алгоритм дій уряду щодо COVID-19.

«Уряд не виконав цю постанову, а прем’єр сказав, що «ми над цим працюємо». Думаю, що літо втрачено, це той період для того, щоб лікарні забезпечити кисневими установками, підвести до ліжко-місць. А зараз розгортають лікувальні місця у навчальних закладах, спортивних комплексах, але не буде того ефекту, тому що кисневі установки треба було встановлювати своєчасно», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Народний депутат також вказав на проблему з тестуванням на COVID-19.

«Верховна Рада, ухваливши постанову, зобов’язала, що уряд підписує угоду через МОЗ з кожною лабораторією і перераховує кошти. Ми передбачили, що для громадянина тестування має бути безкоштовним, як і лікування. Чому це не виконується це рішення Міністерством охорони здоров’я – відкрите питання», – наголосив Михайло Цимбалюк.