У четвер, 26 листопада, на запрошення заступниці голови Верховної Ради України народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк взяв участь в Українському жіночому конгресі.

Так, в Україні жінка – це берегиня, у майбутньому вона має стати мамою, її обов’язок – народження дитини. Роль жінки в Україні і в культурі, літературі, житті була і залишається надзвичайно великою, оскільки матріархат – це символ української нації.

Та річ у тім, коли жінка успішна в кар’єрі чи бізнесі, багато подорожує чи займається громадською роботою і не поспішає одружуватися або народжувати дітей, ставлення до неї в більшості випадків несхвальне.

Ані «жіночий сексизм», ані «побутовий сексизм» не мають наукового обґрунтування. Сексизм як нерівне ставлення за ознакою статі є практичним відображенням дискримінації.

Відкритим залишається питання – а звідки візьметься сильний чоловік, якщо є усталений стереотип і формується образ сильної жінки, натомість чоловік стає неважливою частиною суспільства.

На фоні сильних жінок чоловіки стають слабшими. Чоловіки стали інфантильними, але насамперед діти повинні мати успішних батьків.

Інший аспект – зміни до виборчого законодавства та запровадження виборчої квоти суттєво збільшило представництво жінок у місцевих радах. Так, зараз на Львівщині всередньому третина депутатського корпусу – це жінки і це суттєвий “плюс” у гендерній рівності нашої країни.