Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні включив до порядку денного сесії проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо забезпечення підвищення розмірів пенсій» (№ 5023), авторства народних депутатів України від ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко та Михайла Цимбалюка.

За словами Михайла Цимбалюка, законопроєктом пропонується відновити величину оцінки одного року страхового стажу з 1 до 1,35 відсотка, яка була запроваджена у 2008 році, коли прем’єр-міністром була Юлія Тимошенко.

«Окрім того, ми пропонуємо перерахувати пенсії, призначені до ухвалення цього закону,  згідно з нормою документа. Передбачено також, що інвестиційний дохід для здійснення довічної пенсії або одноразової виплати застрахованій особі повинен складати не менше суми коштів, які сплачені до накопичувальної системи, збільшеної на індекс підвищення споживчих цін для населення», – наголосив під час розгляду питання під час засідання профільного Комітету Михайло Цимбалюк.

На думку авторів законопроєкту, його ухвалення сприятиме підвищенню розмірів пенсій пенсіонерам та особам з інвалідністю.