Безпека руху- це пріоритет для Укрзалізниці, відтак вона повинна першочергово інвестувати в ремонт колій, а не купівлю нових вагонів.

Про це напередодні заявив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

«Взагалі не виділяється, або дуже мало виділяється коштів на удосконалення залізничної колії. Не використовуються сучасні технології, у нас застарілі колійні пари, застаріла сигналізація. Не проводиться реконструкція колій», – розповів Михайло Цимбалюк.

Натомість, за його словами, в УЗ планують купувати нові вагони, хоча критичної потреби в оновленні вагонного парку немає.

«Ми бачимо, як керівництво Укрзалізниці, як і в цілому міністерство, хоче міняти рухомий склад, залізничні вантажні вагони, тому що на цьому просто хочуть вчергове заробити», – пояснив політик.

Він нагадав, що стан залізничних колій не відповідає сучасним вимогам та не дозволяє поїздам розвивати потрібну швидкість, і в більшості випадків саме критичний стан колій є причиною аварій на залізниці.

«Підвищення швидкості пасажирських потягів вимагає ремонтів та оновлення всього, що стосується безпеки колії, – радіуси, вирівнювання, побудова наземних переходів, щоби зменшити ризики аварійності. Взагалі за безпеку руху ніхто не дбає», – констатував Цимбалюк.

Як відомо, раніше Тимчасова слідча комісія ВР України з питань перевірки Укрзалізниці визнала, що «Укрзалізниця» перебуває в критичному стані через корупцію та непрофесійність керівництва.

РБК Україна