Поборник українського визвольного руху, ідейник та громадський діяч. Аби пригадати постать полковника армії ОУН Андрія Мельника, у його 129-ий день народження, до Трускавця приїхали науковці, історики та письменники. Розпочали зустріч гімном українських січових стрільців.

У такій проукраїнській атмосфері, учасники конференції аналізували участь Андрія Мельника у громадському житті Галичини 1922-1938 років, діяльність в армії ОУН, а також його внесок в українську історію.

Аби пригадати визначну постать, участь в обговоренні взяв й член політичної партії ВО «Батьківщина», народний депутат України Михайло Цимбалюк.

«Це сьогодні такий науковий пошук. І ми хочемо спільними зусиллями, аби така конференція стала щорічною і щоб участь у ній брали не лише науковці, але й визначні культурні діячі. І щоб ця постать стала більше відомою у державі», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Політик переконаний: без відновлення національної історії, українці не матимуть майбутніх орієнтирів. До слова, Андрій Мельник народився на Дрогобиччині, у селі Воля Якубова. Донедавна, селище занепадало. Та все ж, аби відродити малу Батьківщину відомого очільника січовиків, доклав зусиль місцевий меценат Лев Грицак.

 

«Не знаючи своєї історії – немає майбутнього. Власне, привернути молодь до нашої історії. І щоб на кращих зразках героїчних постатей України вони проводили свою життєву діяльність», – переконаний Лев Грицак, організатор конференції.

Невдовзі, у мальовничій місцині поблизу Дрогобича, Волі Якубовій, планують облаштувати музей на честь Андрія Мельника.

Джерело