Представники християнської спільноти Лівану побували минулими вихідними у Львові. Відсвяткувати день Святого Маруна – покровителя ліванських католиків – у місто Лева їх запросили народні депутати Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Михайло Цимбалюк і Сергій Соболєв.

У рамках цієї зустрічі вони відвідали церкву Покрови пресвятої Богородиці. Там разом зі львівськими священниками провели невелике богослужіння.

Опісля Михайло Цимбалюк та Сергій Соболєв показали ліванській делегації родинний центр «Покрова». Це дитячий будинок, побудований за добровільні пожертви вірян, який також підтримує Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

«Ми долучилися до цієї акції. І народний депутат Сергій Соболєв, і ми спільно проводимо ці заходи і хочемо, щоб наші гості більше побачили місто, аби зародилася не тільки дружба між конфесіями, церквами, а щоб  ми теж думали і про економічну співпрацю», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Економічна співпраця між Україною та Ліваном щороку набирає обертів. Великою мірою цьому сприяють міцні зв’язки між християнськими релігійними громадами держав.

Цього разу досвід створення молодіжного центру, де діти не лише живуть, а й здобувають професію, переймали ліванські гості. Українська ж делегація також нещодавно побувала у Лівані.

«Це дуже цікаво, коли в оточенні мусульманського світу є такий острівець християнства, який є в Лівані. Ми зустрічалися з патріархом Лівану, були зустрічі з президентом, прем’єром, головою парламент», – додав народний депутат України Сергій Соболєв.

Саме з таких коротких візитів розпочинається економічно вигідна та довговічна співпраця між державами, переконані народні депутати України. І розвивати її необхідно не лише у напрямку Європи, а й по всьому світу.

«В нас існує «Товариство дружби» і ми думаємо, що такі співпраці потрібно розширювати з усіма країнами світу. Тому що, на жаль, українці сьогодні в пошуках кращого життя є по світах майже в кожній державі», – сподівається Михайло Цимбалюк.

Товариство дружби парламентів Лівану та України вже три роки очолює Сергій Соболєв. Народний депутат України наголошує, доля обох країн схожа, адже Ліван також потерпав від зовнішньої агресії.

«Це дуже такий символізм того, як країна яка була розколота дуже багато років через зовнішні впливи, змогла об’єднатися – це теж приклад і політичний і, без сумніву, це приклад економічної співпраці», – підсумував Сергій Соболєв.

Представники ліванських християнських громад одне з найважливіших свят своєї країни відзначили у Львові вперше.

Джерело